Kalendář

<<10 / 2021>>
MoTuWeThFrSaSu
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit kalendář

Aktivní škola

Ovoce do škol

Naše škola je zapojena do projektu OVOCE DO ŠKOL www.ovocedoskol.eu


Projekty

Podporují nás

Představujeme se

Naše Mateřská škola se nachází v Ořechově v klidném a příjemném prostředí. Spadá pod Základní školu Ořechov, která se nachází asi 0,5km od školky. Máme jedno smíšené oddělení s kapacitou pro 28 dětí, které navštěvují děti ve věku od 2 do 7 let. Výhodou naší školky je určitě velká budova, k dispozici máme prostornou hernu, samostatnou ložnici a v suterénu tělocvičnu. Kolem školky se nachází rozsáhlá přírodní zahrada s pestrou nabídkou herních prvků, které umožňují dětem prožitkové učení. Stravování dětí zajišťujeme vlastní kuchyní, která se nachází přímo v budově MŠ.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu: „Svět kolem nás.“ Hlavní cíl vychází z potřeb dětí, z podmínek prostředí, z obsahu, oblastí a mantinelů Rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Celek vychází z přirozených cyklů ročních období, přírodních i společenských situací s nimi spojených (počasí, svátky, slavnosti). Obsahuje 4 tématické celky (dle ročních období) s podtématy na celý školní rok. Tematické celky vychází z praktických zkušeností dětí a jsou součástí reálného světa, který dítě obklopuje. Jsou zpracovány pro všechny věkové kategorie. Vzdělávací nabídka v třídním vzdělávacím programu je plánována dle možností dětí. Časové rozvržení jednotlivých tématických celků je orientační a flexibilní.

K plnění dlouhodobých cílů zařazujeme mimo jiné také tyto projekty:
1. Vytvářet povědomí o sounáležitosti s rodným krajem
2. Návyky k získávání samostatnosti
3. Zdravá Země – ekologie
4. Roční období – jaro, léto, podzim, zima

Celá příroda je pro nás celoročně zdrojem poznání a estetických citových prožitků.

Mezi doplňkové aktivity patří: 
- „Plavecký kurz“ ve Bzenci, jehož cílem je odstranit strach z vody, učit děti pohybovat se ve vodním prostředí, připravit je na zvládnutí plaveckých pohybů a připravovat k otužování dětí.
- „Školička“ – Cílem je seznámit budoucí školáčky s prostředím mateřské školy a usnadnit jim vstup do mateřské školy. Bude probíhat v měsíci květnu a červnu.
- Logopedie - úzce spolupracujeme s logopedkou, během celého dne procvičujeme jazyk a mluvidla. Pracujeme s dětmi skupinově, v případě potřeby i individuálně.

Během školního roku navštěvujeme spoustu dalších doprovodných akcí – divadélka, hudební a kouzelnická představení, ekologické programy, atd. Vše dle aktuální nabídky. Pořádáme akce spolu se Základní školou v Ořechově a Mateřskou školou Vážany. Připravujeme vystoupení pro rodiče a spoluobčany v obci.

Jsme především kamarádi a rádi objevujeme nové věci. 

Naše motto: Poznáváme svět, poznáme ho hned!!!

 

O děti se starají:

Ředitelka: Mgr. Pavla Chocholatá

Učitelka: Denisa Březinová

Učitelka: Stanislava Gajošová

O plná bříška se starají:

Kuchařka: Tereza Sklenková

Vedoucí školní jídelny:

Terezie Rokytová

O čistotu se stará:

Školnice: Věra Hrančíková

240963340_202380968543285_8454385645443225112_n.jpg, 492x369, 39.53 KB
Prohlášení o přístupnosti
© 2011 - Základní škola a mateřská škola Ořechov • Realizace web studio dat