<<4 / 2024>>
Zobrazit kalendář

Aktivní škola

Naše škola je zapojena do projektu OVOCE DO ŠKOL www.ovocedoskol.eu

Princip postupností a následnosti, dějová posloupnost

Navlékání korálků
Navlékejte s dítětem korálky, rodič ukáže dítěti vzor, např. jeden žlutý, dva červené, jeden zelený, tři modré. Úkolem dítěte je podle daného vzoru pokračovat. Můžete později vymýšlet komplikovanější vzory.

Zavazování tkaniček
I při zavazování tkaniček je potřebné vykonávat pohyby v určitém pořadí. Postupování vykonávaných pohybů rozložte na jednotlivé kroky a dítěti ukazujte zavazování krok za krokem. Tato aktivita vyžaduje trpělivost.

Plnění úkolů
Dítěti zadejte několik úkolů, které musí postupně plnit. Např.: polož knihu na stoličku, potom otevři dveře, potom se otoč na místě, potom poskakuj na jedné noze, potom dojdi za mnou.
Můžete vymyslet jakékoliv zadání a vytvořit tak hru ze startem a cílem. Když se díte dostane do cíle bez toho, aby nějaký úkol zapomnělo, můžete ho odměnit.
Začínejte třeba třemi úkoly, později zvyšujte jejich počet.

Tleskání v rytmu
Dítěti vytleskávejte nejdřívě jednoduché, později složitější rytmy. Úkolem dítěte je pokusit se s Vámi první tleskat současně, později rytmus zopakovat samo.

Seřazování obrázků
Dítěti vystříhejte obrázky a jeho úkolem je seřadit, jak jdou postupně. Můžete to procvičovat třeba u pohádek - dítěti přečtete pohádku a ono se pak pokusí seřadit obrázky postupně za sebou.
Pracovní listy na procvičení najdete zde.